Probiotyki na jelita – wsparcie dla układu trawiennego

Probiotyki są kluczowe w sprawnym funkcjonowaniu jelit. Pomagają odbudować florę bakteryjną i chronią przed ich schorzeniami. Czym są? W jaki sposób pomagają? Jak działa PRObiotic12 LR?

Probiotyki – czym są? Właściwości

Probiotyki to nic innego jak szczepy tzw. “dobrych bakterii”, wykazujących pozytywny wpływ na organizm ludzki. Odbudowują florę bakteryjną w jelitach – jej uszkodzenia powodują m.in. zmęczenie, ociężałość, dolegliwości trawienne. Są podłożem do rozwoju chorób takich jak rak, cukrzyca czy zespół jelita drażliwego. Na zaburzenie flory bakteryjnej wpływa: - złe odżywianie, pełne tłustej i przetworzonej żywności; -antybiotyki (dlatego szczególnie w czasie terapii warto stosować probiotyki); -przewlekły stres. Negatywny wpływ na jelita mają również niektóre środki farmakologiczne.

PRObiotic12 – pomoc dla jelit

PRObiotic12 LR jest suplementem zawierającym aż 12 różnych szczepów bakterii! Dzięki tej różnorodności działa holistycznie na odbudowę flory jelitowej i poprawę jej ogólnej kondycji. Preparat dodatkowo posiada substancje odżywiające i wspierające bakterie już obecne w organizmie. W ten sposób mogą się one zregenerować i odzyskać siły. Wpływa to na szybszy proces odbudowy flory – organizm dostaje nie tylko nowe szczepy, ale wzmacnia te, które już posiada. W probiotyku zastosowano również specjalną technologię mikrokapsułki, dzięki czemu bakterie w całości docierają do jelit, gdzie się uwalniają i eliminują szkodliwe patogeny. Jedna kapsułka zawiera 1 miliard bakterii.