• Probiotyki

Co to są Probiotyki?

Probiotyki to żywe kultury bakterii oraz drożdży, których głównym zadaniem jest odbudowa przewodu pokarmowego mogącego zostać uszkodzonym przez przyjmowane przez pacjenta antybiotyki. Probiotykami najczęściej są bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus), których drogocenne właściwości były znane już w starożytności.

Mikroflora jelitowa

Organizm człowieka zasiedlany jest przez liczne mikroorganizmy. Szczególnie duża liczba szczepów bakterii kolonizuje układ pokarmowy. Ich rozmieszczenie oraz liczebność w przewodzie pokarmowych uzależniona jest od wielu czynników, wśród których duże znaczenie przypisywane jest dostępności tlenu, dostępności pożywienia oraz pH w danej jego części. Górny odcinek przewodu pokarmowego kolonizowany jest przede wszystkim przez bakterie tlenowe szczepów Enterococcus oraz Enterobacteriaceae. Natomiast dolny odcinek przewodu pokarmowego kolonizują przede wszystkim bakterie beztlenowe szczepów Bacteroides, Clostridium, Bifidobacterium, Eubacterium oraz Lactobacterium. W związku z coraz częściej podkreślanym pozytywnym działaniem właściwej mikroflory jelitowej na organizm w ostatnich latach istotnie wzrosła liczba badań oraz publikacji naukowych dotyczących pozytywnego wpływu probiotyków na funkcjonowanie organizmu. Bowiem ciężkostrawne produkty są prawie wszędzie i nasz organizm musi się z nimi zmagać codziennie. W związku z tym mogą one zalegać w jelitach przez kilka tygodni, gromadzić się i uwalniać substancje toksyczne do organizmu. Konsekwencje takiego „niewidocznego wysypiska” mogą być nieprzyjemne. Ponadto środowisko jelit staje się coraz bardziej toksyczne i działanie jelit spada do połowy. W konsekwencji nie jest w stanie przyjmować z pożywienia wystarczająco dużo substancji odżywczych. Ponieważ jelita są najważniejszym organem odporności człowieka, ich prawidłowe działanie jest niezwykle ważne. Dlatego dla zapewnienia prawidłowej funkcji tego ważnego organu tak ważny jest świadomy sposób odżywiania się oraz dbanie o zdrowie jelit.

Działanie antybiotyków

Antybiotyki mają za zadanie niszczyć w jelitach groźne bakterie, przyczynę choroby. Jednak antybiotyki nie potrafią rozróżnić typu bakterii, dlatego wraz z groźnymi bakteriami zabijają także te korzystne. W takich przypadkach LR oferuje najwyższej jakości probiotyk Pro 12 zawierający aż 12 szczepów bakterii probiotycznych.

Jak działają Probiotyki ?

Probiotyki zapobiegają zakażeniom jelitowym. W związku z tym wytwarzają w organizmie kwasy organiczne, nadtlenek wodoru oraz bakteriocyny, które hamują wzrost patogenów. Dzięki produkcji kwasów organicznych wyrównują poziom pH w żołądku. Ponadto probiotyki pomagają również w syntezie przeciwciał, dzięki czemu organizm jest w stanie szybciej zwalczyć drobnoustroje. Ich właściwości prozdrowotne sprawdzają się podczas leczenia biegunki podróżnych czy zakażenia wirusowego, w tym rotawirusami wywołującymi biegunkę u dzieci oraz niemowląt. Ponadto probiotyki łagodzą objawy nietolerancji laktozy u osób, które nie mogą przyjmować tego cukru

Dla kogo są probiotyki?

Zalecane jest przyjmowaniem probiotyków osobom, które mają problemy z:
Chorobą Leśniowskiego-Crohna;
Biegunką, w tym biegunką podróżnych;
Infekcjami intymnymi;
Infekcjami dróg moczowych;
Zespołem jelita nadwrażliwego;
Atopowym zapaleniem skóry;
Hipercholesterolemią;
Infekcjami górnych dróg oddechowych;
Zakażeniami bakterią Helicobacter pylori.

Wskaźniki jakości Probiotyku PRO 12 LR

12 różnych szczepów bakterii Aż miliard bakterii w każdej kapsułce. To wyjątkowe połączenie. 12 kultur bakterii: Bifidobacterium longum; Bifidobacterium breve; Lactobacillus casei; Bifidobacterium bifidum; Bifidobacterium infantis; Lactobacillus plantarum; Bifidobacterium lactis; Lactobacillus paracasei; Lactobacillus rhamnosus; Streptococcus thermophilusLactobacillus acidophilus; Lactobacillus bulgaricus;

Opatentowany proces produkcji

Probiotyk LR Pro 12 posiada jedyne w swoim rodzaju, opatentowane mikrokapsułki, które chronią bakterie przed kwasami podczas krytycznej fazy przejścia przez żołądek.

Probiotyk LR Pro 12 jest wzbogacony o błonnik

Błonnik FOS (fruktooligosacharydy) to składnik jedzenia, którego nie można strawić, a który zapewnia probiotykom substancje odżywcze i wspiera ich prawidłowy rozwój i aktywność.