• Aloe Vera Żele aloesowe do picia LR

Żele Aloesowe do Picia LR

Żel z aloesu m.in. wzmacnia odporność, przyspiesza gojenie ran i wspomaga leczenie alergii. Aloes to roślinna o dobroczynnym działaniu i prawdziwa gama substancji odżywczych - zawiera ponad 100 wartościowych składników. Aloe Vera zawiera między innymi glukomannan, acemannan, aloeryd. Dlatego też w okresie zwiększonej zachorowalności szczególnie wskazane jest stosowanie długookresowe. Aloe Vera to niepozorna roślina, która przypomina kaktus, lecz w rzeczywistości zalicza się do lilii. Rośnie w krajach o bardzo gorącej porze letniej, gdzie często miesiącami nie pada deszcz, np. na Kubie, w Meksyku (Jukatan), Brazylii, Afryce i na Wyspach Kanaryjskich. Aby roślina mogła przetrwać, w liściach magazynuje duże ilości płynu. Już od 2001 roku LR korzysta z kompleksowych właściwości Aloe Vera i opracowuje na jej bazie wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne i suplementy diety. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie żel z wnętrza liści Aloe Vera. Uprawa odbywa się tradycyjnymi metodami bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów. Najlepsze warunki dla aloesu występują na wyżynnych terenach Meksyku: słońce, wiatr i sporadyczne opady deszczu zapewniają tym roślinom intensywny wzrost. Tylko w takich warunkach aloes może wytworzyć ponad 100 wartościowych składników o jakości i stężeniu, które są standardem w produktach LR. Jak wskazuje literatura, aloesowi przypisywano wyjątkowe możliwości, np. nazywano go „cudem pustyni”. Dlatego już od wielu lat prowadzone są intensywne badania nad składem liści Aloe Vera.

Właściwości liści aloesu

Aloes, swoim składem chemicznym oraz właściwościami, nie odbiega znacząco od innych powszechnie znanych warzyw, takich jak cukinia, cykoria, bakłażan, ogórek - w liściach tej rośliny znajdują się porównywalnie ilości białka, węglowodanów i błonnika pokarmowego. Pod względem zawartości składników mineralnych (zwłaszcza wapnia) możemy go porównać do warzyw kapustowatych (jarmuż). Aloes, podobnie jak oberżyna czy szparagi, jak również źródłem wielu cennych przeciwutleniaczy, szczególnie związków fenolowych, w tym flawonoidów (kwercetyna, katechina). Miąższ z liści aloesu naturalnie zawiera kwas salicylowy. Zawartość tego kwasu jest zbliżona do ilości stwierdzanych w owocach (arbuz, morele) i warzywach (szparagi, ogórki, cykoria).

Zastosowanie żelu aloesowego do picia

Żel wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego. Ma wpływ na przyspieszenie przemiany materii, a zatem wspiera odchudzanie. Oprócz tego reguluje pH żołądka, dlatego może być wykorzystywany w leczeniu symptomów wrzodów, nieżytu żołądka i stanów zapalnych układu pokarmowego. Żel aloesowy wspiera układ immunologiczny, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z wirusami i bakteriami. Wspomaga oczyszczanie nerek, wątroby oraz skóry. Ponadto żel z aloesu może pozytywnie oddziaływać na funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego. Bowiem zmniejsza poziom złego cholesterolu oraz regulując wskazania ciśnienia krwi.

Dlaczego klienci wybierają żele aloesowe LR

Oferujemy Najwyższej jakości żele aloesowe! Nasze produkty zawierają wysoką ilość żelu, od 88% do 98%, nie są rozwodnionym sokiem, jak inne produkty! Nasze żele wykorzystują słynne receptury np. ojca Romana Zago. Ponadto łączą w sobie wiele składników i ekstraktów

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny