Super Omega Activ 3 – jak kwasy Omega-3 wpływają na zdrowie?

Kwasy Omega-3 są niezbędne do właściwego funkcjonowania całego organizmu. Wspierają m.in. pracę mózgu i regulują ciśnienie. Niestety nie są produkowane w naszym organizmie, dlatego musimy dostarczać je wraz z pożywieniem i suplementacją. Jest ona szczególnie ważna w przypadku osób pracujących umysłowo oraz dzieci.

Kwasy Omega-3 – właściwości

Kwasy Omega-3 korzystnie wpływają na:
  • ✅pracę mózgu – poprawiają pamięć, myślenie, koncentrację;
  • ✅wzrok – chronią przed rozwojem jego wad, działają łagodząco w zespole suchego oka;
  • ✅profilaktykę Alzheimera – chronią przed niszczeniem komórek nerwowych;
  • ✅ochronę i wsparcie w chorobach kardiologicznych, m.in. miażdżycy – obniżają poziom złego cholesterolu LDL, regulują ciśnienie;
  • ✅wzmocnienie stawów – zwiększają wchłanialność wapnia, podstawowego budulca kości.
Kwasy Omega-3 pomagają również regulować uczucie sytości (a dokładniej hormon za to odpowiedzialny – leptynę), co zmniejsza ryzyko podjadania.

Super Activ Omega-3 – kwasy Omega-3 z olejem z wiesiołka

Kwasy Omega-3 zawarte w suplemencie Super Activ LR są wysokiej jakości, o czym świadczy ich pochodzenie – wyciąg pobiera się wyłącznie od ryb żyjących w środowisku naturalnym. Dzięki temu kwasy Omega-3 zachowują swoją skuteczność i pełnię naturalnych substancji odżywczych. W suplemencie zastosowano odpowiednie proporcje najważniejszych kwasów Omega-3 – DHA i EPA. Dla uzupełnienia trzeciego z nich, ALA, dołączono olej z wiesiołka. Kwasy Omega-3 Super Activ LR nie posiadają substancji modyfikowanych genetycznie, są w pełni naturalne i pełnowartościowe.