Odkwaszanie organizmu – co daje? Które produkty pomagają?

Czujesz się senny, nerwowy, masz gorszy nastrój? Często bolą Cię mięśnie i masz problemy trawienne? Zauważyłeś gorszą kondycję włosów i skóry? Przyczyną może być zakwaszenie organizmu – zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej oraz związana z tym utrata minerałów. Jak sobie z tym radzić? Poznaj ProBalance LR – kompleksowy zestaw pierwiastków i minerałów.

Odkwaszenie organizmu – co to jest?

Odkwaszanie organizmu to nic innego jak odwrócenie stanu zakwaszenia, czyli unormowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Do jej zaburzenia prowadzi głównie szybkie tempo naszego życia i związany z tym:
  • przewlekły stres,
  • niewłaściwa i niezdrowa dieta,
  • używki (papierosy, alkohol).
Przyczyną mogą być również choroby przewlekłe lub zbyt intensywne i niedostosowane do własnych możliwości treningi sportowe. Odkwaszenie organizmu pozwala odzyskać energię oraz pozbyć się dolegliwości bólowych i problemów z trawieniem (m.in. nudności, zgag, niestrawności).

Odkwaszanie organizmu – jak ProBalance w tym wspiera?

ProBalance LR zawiera kompleks minerałów i pierwiastków pozwalających odzyskać równowagę kwasowo-zasadową. Przyswajalne minerały zawsze występują w postaci różnych związków, np. cytrynianów. Dbając o najwyższą skuteczność produktu, w ProBalance połączono kilka ich rodzajów – cytryniany, węglany i glukoniany. ProBalance uzupełnia pierwiastki takie jak: sód, magnez, wapń, potas, krzem, miedź i chrom. Dzięki temu organizm odzyskuje równowagę i wraca do sił.