Odkwaszanie organizmu - Skuteczne i sprawdzone porady jak odkwasić organizm

Odkwaszanie organizmu to sposób na przywrócenie organizmowi prawidłowego funkcjonowania.

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to stan, w którym zakłócona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa. Jeśli mamy do czynienia z zachwianiem równowagi kwasowo-zasadowej, nie powinniśmy tego lekceważyć. Brak podjęcia odpowiednich działań może sprawić, że dolegliwości towarzyszące zakwaszeniu przekształcą się w schorzenia przewlekłe. Większość przewlekłych chorób, np., nowotwory, choroby serca, cukrzyca, migrena, kamica nerkowa, dna moczanowa, kamienie w woreczku żółciowym, powstają właśnie wskutek zakwaszenia organizmu. Zakwaszenie organizmu może jednak pojawić się nie tylko w zaawansowanym stadium rozwoju choroby, ale też wtedy, gdy doskwierają nam częste bóle głowy, podwyższony poziom cholesterolu, wzdęcia, zgaga, ból kręgosłupa, biegunka czy inne dolegliwości jelitowe. Zakwaszenie organizmu może dotknąć nas w każdym wieku (problem ten dotyczy zarówno osób starszych, jak i dzieci), jednak prawda jest taka, że większość dolegliwości związanych z tym zjawiskiem dotyka nas po 40. roku życia.

W jaki sposób radzić sobie z zakwaszeniem organizmu?

Pomocne w takiej sytuacji może okazać się odkwaszenie organizmu, czyli zwiększenie poziomu odczynu zasadowego. Odkwaszanie organizmu daje bardzo dużą szansę na poprawę naszego ogólnego samopoczucia oraz pozbycia się dokuczliwych dolegliwości. Dodatkowo możemy się spodziewać się delikatnej utraty wagi oraz psychofizycznej odnowy całego organizmu.

Objawy i przyczyny zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu jest zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej, do którego dochodzi wtedy, gdy dostarczamy do organizmu zbyt dużą ilość produktów o odczynie kwasowym. W związku z tym, że organizm nie jest w stanie samodzielnie ich zneutralizować, dochodzi do jego zakwaszenia. Za zakwaszenie organizmu winna jest przede wszystkim nasza zła dieta, np. spożywanie dużych ilości kawy lub alkoholu, jednak winę za to ponosi również brak aktywności fizycznej (lub odwrotnie zbyt duża ilość intensywnych treningów), szybkie tempo życia, przyjmowanie wybranych leków, odwodnienie. Zakwaszenie organizmu może być także efektem ubocznym niewłaściwie skomponowanej diety odchudzającej i objawem silnego stresu.

Najczęstszymi objawami zakwaszenia są:

- bóle i zawroty głowy, - problemy z koncentracją, - zgaga, - zmęczenie, - częste wzdęcia, - nagłe wypadanie włosów, - osłabienie paznokci, - brązowe cienie pod oczami, - poszarzały koloryt skóry, - trądzik i inne problemy skórne, - wypryski, - bóle mięśni i stawów, - ociężałość, - nadmierna nerwowość.

Odchudzanie a zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu znacząco utrudnia też odchudzanie, jeśli zatem pojawia się problem ze zgubieniem zbędnych kilogramów, warto na początku sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z zakwaszeniem.

Jakie są sposoby na Odkwaszenie organizmu?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na odkwaszanie organizmu: dieta odkwaszająca, redukcja stresu, odporność fizyczna i suplementacja.

Jak odkwasić organizm dietą?

Podstawowym celem odkwaszania organizmu dietą jest utrzymanie zasadowego pH płynów w organizmie, co pozwoli nam pozbyć się nadmiernego zakwaszenia. Utrzymanie prawidłowego pH jest dla nas bardzo ważne, bowiem skutecznie chroni nas przed różnymi groźnymi chorobami - większość bakterii, wirusów i grzybów nie jest w stanie rozwijać się w zasadowym środowisku. Osoby, które nadmiernie spożywają wysokoprzetworzoną żywność, fast foody, produkty GMO, żywność nieorganiczną, a przy tym przyjmują dużą ilość leków, nie zawsze mogą uchronić się przed różnymi schorzeniami. W czasie kuracji należy pić duże ilości wody i łączyć ją kilka razy dziennie z organicznym octem jabłkowym. Warto nią przede wszystkim zastąpić inne napoje o właściwościach zakwaszających: kawę, herbatę, alkohol, słodkie napoje. Podstawą odkwaszenia organizmu powinno być nawadnianie organizmu. Zaleca się, by codziennie wypijać około 2,5 litra wody mineralnej. Poza tym warto sięgać po herbatę herbal fasting oraz herbatę z czystka cistus incanus.

Jakie są produkty LR na odkwaszenie organizmu?

Pro Balance LR jest naturalnym suplementem diety, skutecznie wspierającym utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Równowaga ta jest niezbędna dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Pro Balance LR dostarcza organizmowi cennych minerałów zasadowych, dzięki czemu stosunek kwasów do zasad zostaje zrównoważony. Zachowany balans pomiędzy tymi związkami jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania. Zakwaszone środowisko powoduje, że krwinki stają się mało elastyczne i sztywniejsze. Minerały zasadowe, będące składnikiem preparatu Pro Balance LR, stanowią silne wsparcie w walce z zakwaszeniem organizmu. Nie występują one jednak w formie czystej, a zawsze w postaci soli. Dlatego dla bioprzyswajalności substancji mineralnych szczególnie ważne są odpowiednie proporcje związków takich, jak cytryniany czy węglany.

Skład preparatu Pro Balance LR powoduje, iż doskonale niweluje on negatywne skutki zakwaszenia organizmu:

napięcie mięśniowe – przekwaszenie organizmu prowadzi do częstych skurczy mięśni w obrębie ramion i karku, lumbago oraz silnych skurczy w nogach; drażliwość psychiczna – stany przekwaszenia w mózgu prowadzą do agresji, przemocy, osłabienia koncentracji, trudności z nauką, migren i zaburzeń snu; problemy z krążeniem wieńcowym – przekwaszenie krwi jest powodem nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, problemów z krążeniem; jedną z możliwych przyczyn zawału serca, żylaków lub arteriosklerozy (zwężenia naczyń krwionośnych); dolegliwości w obszarze żołądkowo–jelitowym – typowym objawami zakwaszenia organizmu są: zgaga, odbijanie i uczucie pełności po obitym posiłku. Ponadto nadmierna ilość kwasów prowadzi do biegunek, zaparć i grzybicy jelita grubego; problemy skórne – kwasy wydalane są przez skórę, ich wysokie stężenie w organizmie powoduje egzemę, świerzbiączkę ogniskową, łuszczycę, trądzik, alergie skórne, nietolerancje skórna, zakażenia grzybiczne oraz zaburzenia odkładania barwnika; choroby kości i stawów – przekwaszenie organizmu jest częstym powodem osteoporozy (zrzeszotnienie kości), problemów związanych z krążkami międzykręgowymi i stawami, przewlekłego zapalenia ścięgien oraz uszkodzenie chrząstki i artrozy. Preparat Pro Balance, regulując poziom stężenia kwasów w organizmie, pozwala zapobiec wszystkim wymienionym wyżej groźnym chorobom i przewlekłym schorzeniom. Oprócz przyjmowania tego wyjątkowego suplementu, warto wzbogacić swoją dietę w produkty bogate w związki zasadowe. Pozwolą skutecznie zwalczać zakwaszenie organizmu. Na poprawę poziomu zasad w organizmie mają wpływ: warzywa, owoce, sałaty, woda mineralna.