Ochrona przeciwsłoneczna – produkty do i po opalaniu

Ochrona przed promieniami słonecznymi to klucz nie tylko do pięknej skóry, ale także mniejsze ryzyko wystąpienia m.in. raka. Słońce często “odwdzięcza” nam się poparzeniem i zaczerwienieniem. Jakie produkty stosować przed opalaniem, aby uniknąć tych skutków? Czego użyć po?

Produkty LR do opalania

Kluczowym produktem w opalaniu się jest odpowiedni krem z filtrem. Należy go dopasować do karnacji – im ciemniejsza, tym niższego SPF-u można użyć.

LR Aloe Vera – krem–żel przeciwsłoneczny i mleczko

Jest to klasyczny krem z filtrem, zawierający aż 40% żelu aloesowego, znanego z właściwości łagodzących i nawilżających. Produkt ma konsystencję kremu–żelu, jest przyjemny dla skóry i daje efekt chłodzenia.

Dostępny jest w postaci:
SPF 50 – przeznaczony dla jasnej i nieopalonej karnacji, może być stosowany u dzieci.
✅SPF30 – dla osób, które mają już nieco opaloną skórę.
✅SPF20 – ze względu na niską ochronę, będzie najlepszy dla osób już opalonych.

Mleczko przeciwsłoneczne (SPF 30) intensywnie nawilża i pielęgnuje skórę, zawiera 40% żelu z aloesu.

LR Aloe Vera – krem przeciwsłoneczny w spray’u

Zawiera 30% żelu z aloesu, jest bardzo łatwy i szybki w użyciu. Chłodzi, koi i nawilża skórę. Każdy produkt do opalania LR Aloe Vera jest wodoodporny.

Produkty po opalaniu

Ich zadaniem jest przede wszystkim ukojenie rozgrzanej skóry. LR Aloe Vera żel–krem po opalaniu zapewnia przyjemny efekt chłodzenia. Łagodzi, regeneruje i odżywia skórę. Zawiera aż 70% żelu z aloesu. Ponadto wzbogacony jest w masło shea, znane z właściwości nawilżających.